Nacházíte se: UniMark » O společnosti » Recyklace vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů

Recyklace vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení.

Stará a nepotřebná elektrozařízení nepatří do kontejnerů na komunální odpad.

Spotřebitel musí být informován symboly níže, že příslušné elektrozařízení, baterie nebo akumulátory nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení, baterie nebo akumulátory. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu.

Pokud je navíc vyznačen pod symbolem přeškrtnuté popelnice symbol Pb, Cd nebo Hg, znamená to, že tyto baterie obsahují zvlášť nebezpečné prvky olovo, kadmium a rtuť.

Společnost UniMark CZ, s.r.o. informuje zákazníky, že ekologická likvidace našich výrobků podle Zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a vyhlášky MŽP č. 237/2002 Sb. je zajištěna "Smlouvou o společném plnění" v rámci kolektivního systému REMA Battery, s.r.o., se sídlem: Antala Staška 2027/79, 140 00 Praha 4 – Krč a dále je zajištěna „Smlouvou o zajištění plnění povinností výrobce elektrozařízení“ v rámci kolektivního systému REMA Systém, a.s., Antala Staška 2027/79, 140 00 Praha 4 – Krč.

Podrobný seznam zboží, které podléhá zákonu o elektroodpadu, naleznete na stránkách společnosti https://www.rema.cloud/

Cena u nás zakoupeného zboží je navýšena o náklady vyplývající ze zák. č. 185/2001 Sb. v platném znění o likvidaci elektroodpadu. Zpětný odběr je řešen v REMA systému.

Jak se zbavit starého spotřebiče, baterií a akumulátorů?

  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě společnosti REMA Systém, která je určena pro zpětný odběr - https://www.rema.cloud/sberna-mista/
  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr - https://isoh.mzp.cz/webelektro
  • v případě baterií je možné objednat do domácnosti sběrnou nádobu – FamilyBox, plnou nádobu poté expedovat skrze službu re:Balík
  • v případě množství do 20 kg je možné využít službu re:Balík
  • v případě množství nad 20 kg a více je možné využít službu BUĎ LÍNÝ
  • Při osobním odběru objednaného zboží má zákazník možnost odevzdat použité elektrozařízení na pobočce společnosti UniMark CZ, s.r.o., Trojanova 124, 272 01 Kladno

Proč recyklovat?

Elektrozařízení obsahuje mnoho recyklovatelných materiálů, jako jsou například kovy, plasty, sklo. Součástí spotřebičů jsou i velmi nebezpečné látky pro životní prostředí a zdraví člověka a to zejména rtuť, olovo a kadmium.

Předáním elektrozařízení na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.

Nemám účet, chci se zaregistrovat.