Nacházíte se: UniMark » Tiskárna / UniPrint » Digitální tisk » Stroje, které používáme

Stroje, které používáme

Tiskový stroj KonicaMinolta BizHub PRO C6501

V naší produkci tiskneme na špičkovém barevném řešení od firmy KonicaMinolta, BizHub PRO C6501e. V současné době se jedná o jeden z nejlepších a nejrychlejších tiskových strojů na světě při konstantní rychlostí 65 plnobarevných stránek za minutu. Tento nejnovější model představuje ideální řešení pro malonákladový tisk. Díky minimálním provozním nákladům a nejnovějším HD tonerům jsme schopni tisknout na obyčejné křídové (lesk i mat) ofsetové papíry od gramáže 90g/m2 až do 350g/m2. Výsledný tisk v rastru 175lpi téměř nerozeznatelný od ofsetového tisku. Součástí stroje je profi tiskový řadič FIERY IC-305, který zaručuje špičkové podání barev, průběžnou kalibraci pomocí Eye-One spektrofotometru a variabilní tisk dat.

Bizhub PRO C6501e/eP je významný představitel nejnovějšího vývoje v oblasti plnobarevných tiskových zařízení. Obsahuje osvědčené pokročilé technologie Konica Minolta pro přesný tisk a to jak v oblasti hardware, tak software. Inovativní polymerovaný toner Simitri HD® od Konica Minolta je zárukou mimořádných tiskových výstupů s 256 odstíny šedé a 8-bitovou barevnou hloubkou. S.E.A.D (Screen-Enhancing Active Digital Processing), klíčová technologie zpracování obrazu, implementovaná v bizhub PRO C6501e/eP, kombinuje řadu technických inovací garantujících skutečně výjimečnou reprodukci barev ve vysoké rychlosti.

Tiskneme do formátu SRA3 (450x320 mm) na běžné papíry křída lesk/mat gramáže 90-350 gm2, samolepky, pauzáky a strukturované grafické papíry.

Tiskový stroj KonicaMinolta BizHub PRO C65

Tiskový řadič FIERY IC-305

Špičkový a profesionální tiskový řadič. Při tisku barevných zakázek dosahuje maximálná barevné věrnosti. Kalibrace spektrofotometrem Eye-One Pro zaručuje naprosto přesnou barevnou stálost a profesionální správu barev.

Tiskový řadič FIERY IC-305

Skládací stroj Morgana DigiFold 5000P+

Mercedes mezi skládacími stroji pro digitální tisk.

Automatický skládací stroj nové generace Digifold 5000P je určen pro skládání archů o větší plošné hmotnosti, které vyžadují, aby arch byl před zlomením nabigován. Tento postup zaručuje velmi vysokou kvalitu zlomu a odstranění nežádoucího praskání ve zlomu.

Bigování před nožovým zlomením je prováděno lištou, což zajišťuje velmi vysokou kvalitu bigu a následného falcu. Nakladač stroje Digifold pracuje na principu podtlakového nakládání pomocí sacího válečku. Tento způsob spodního nakládání umožňuje přikládání bez zastavení stroje.

Další věc, která pomáhá kvalitnímu nakládání, je nakládací stůl, který je vybaven bočními dorazy s integrovanými rozfuky. Pokud zakázka nevyžaduje skládání, ale pouze bigování, tak stroj se může využít jako automatická bigovačka. Stroj je velice vhodný pro zpracování menších zakázek, kde je kladen velký důraz na kvalitu.

Dále lze Digifold využít jako průjezdový perforátor s až 5 perforačními kolečky různých tupů.

Technické parametry:

 • Maximální formát: 700 x 385 mm
 • Minimální formát: 210 x 140 mm
 • Max. gramáž: 400 g/m2
 • Min. gramáž: 100 g/m2
 • Max. počet bigů na archu: 9
 • Max. počet lomů: 2
 • Vzdálenost mezi bigy: 40 mm
 • Min. vzdálenost bigu od čelní hrany: 50 mm
 • Min. délka skladu od čelní hrany: 50 mm
 • Minimální délka falcu: 70 mm
 • Minimální vzdálenost mezi lomy: 70 mm
 • Max. rychlost: 6000 A4/hod

Skládací stroj Morgana DigiFold 5000P+ Skládací stroj Morgana DigiFold 5000P+

Laminátor Foliant 400S

Profesionální tepelný laminátor do formátu A3++. Výtisky z digitálního tisku laminujeme do fólie tloušťky 28 micronů, lesk nebo mat. Jedno i oboustranně. Lamino dodá výslednému produktu profesionální vzhled a zároveň ochrání papír proti opotřebení.

Laminátor Foliant 400S

Řezačka papíru ADAST MAXIMA MS80

Špičkový stroj od známého českého výrobce.

Technické podrobnosti:

 • Programovatelný řídicí systém BCP6
 • Vzduchový polštář pro jednoduchou manipulaci s velkými archy papíru
 • max. šíře řezu: 800 mm
 • max. výška stohu: 10 cm

Řezačka papíru ADAST MAXIMA MS80

Stroj pro lepenou vazbu GBM 980Z5

Stroje pro profi lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady GBM.

Zalisování bloku po jeho vložení do uchycovacích čelistí je prováděno motoricky.

Stroje disponují nejen nasekávacím nožem pro zdrsnění hřbetu bloku, ale i frézou, která hřbet důkladně odfrézuje, a tím otevře vlákno papíru pro důkladné nasáknutí lepidla. Tento postup garantuje velmi dobrou pevnost lepené brožury a umožňuje vazbu nejen z volných listů, ale i z knihařských složek. Výška odfrézování je až 1,5 mm. V případě potřeby, např. při výrobě trhacích bloků bez obálky, lze frézu a lis obálky vypnout. I v případě vazby z volných listů přináší fréza, na rozdíl od pouhých nasekávacích nožů apod., značnou výhodu v tom, že důkladně „otevře“ vlákno papíru, čímž umožní nasáknutí lepidla, a tím docílení pevnějšího spojení.

Nanášení lepidla je prováděno nanášecím válcem Ø 95 mm (model 950Z5) s regulací síly nánosu pomocí stěrky. Model 980Z5 je vybaven 2 nanášecími válci lepidla a jedním stíracím válcem

Součástí strojů je rýhovací jednotka obálky pro rychlé a snadné narýhování obálky hotového produktu.

Stroj 980Z5 disponuje profesionálním stranovým nanášením lepidla, jehož šíře se automaticky nastavuje dle šíře knižního bloku. Toto řešení garantuje rovnoměrné nanesení lepidla na bok bloku a tím docílení pevné vazby estetického vzhledu. Vana lepidla na boky je oddělená od vany lepidla na hřbet, což umožňuje použití speciálního lepidla na boky knižního bloku.

Stroj pro lepenou vazbu GBM 980Z5

Stroj pro vazbu V1 Duplo 2000-V1

Profesionální systém pro vazbu V1 se snášecí věží a čelním ořezem.

Systém DUPLO 2000 japonského výrobce je špičkou mezi kompletačními stroji. Systém představuje linku se snášecí věží a vakuovým podáváním složek, automatickou sešívačku se dvěma hlavami, falcováním a čelním ořezem.
Vakuový podávací systém Duplo je jedním z nejspolehlivějších nakládacích systémů na současném trhu. Osmi pásový kanálový systém umožňuje dokonalé podání každého papíru. Navíc individuální řízení sání i rozfuku v každé stanici zajišťuje bezproblémové nakládání jak archů tak složek. Největší výhodou této metody je široký záběr rozsahu podávání bez nutnosti přestavení. Centrální kompresor byl nahrazen soustavou tichých ventilátorů, což mimo zlepšení podávání a snížení hlučnosti přináší i výrazné snížení ceny celého stroje.

SYSTEM 2000 se skládá z věže DC-10/60 (10 stanic), brožurovačky DBM-120 a čelního ořezu DBM-120T. System 2000 nabízí neuvěřitelnou všestrannost: je schopen pracovat s rozmanitými druhy papíru od 40 g/m2 po 300 g/m2, od 120 x 148mm do 350 x 500mm. Tento systém je formátově indiferentní, to znamená že např. formát A6 je odebírán s tím samým nastavením rozfuku i podtlaku jako formát A3. Není tedy třeba žádné manuální přestavování mezi těmito druhy zakázek. Provozní rychlost je max. 2400 sad/hod a při pouhém snášení 10 000 archů/hodinu. Celý stroj je ovládán pomocí dotykové obrazovky, na které se zobrazují všechny důležité stavy celého stroje.

Detektory Systému 2000 automaticky zjišťují, které pozice jsou naloženy a podle potřeb zapínají veškeré potřebné hardwarové i softwarové ovládání. Další výhodou Systemu 2000 je samonastavování indikace nepodání, dvojího odebrání a záseku. System 2000 používá progresivní infračervený detekční systém s možností nastavení citlivosti čidel a posunu čtení do různých úseků odebíraného papíru, což zajišťuje stabilní a vysoce přesné monitorování každé operace.

Technické specifikace:

 • počet stanic: 10
 • Pozice šití V1: (stříška, stranové, rohové)
 • Možnost manuálního vkládání dalších svazků
 • Počet šicích hlav: 2
 • Podávací systém: podtlakové pásy se separačním rozfukem
 • Rozměr papíru: min. 148 x 120 mm, max. 500 x 350 mm
 • Rychlost: do stohovače až 10 000 sad/hod // do V1 až 2400 sad/hod
 • Gramáž papíru: 60 až 300 g/m2

Stroj pro vazbu V1 Duplo 2000-V1

Nemám účet, chci se zaregistrovat.