Nacházíte se: UniMark » Tiskárna / UniPrint » Velkoformátový tisk » Popis našich materiálů

Popis našich materiálů

Standardní materiály

Banner Frontlite 550 g - Doporučujeme pro exteriérové aplikace.

Silný matný nebo lesklý banner s hladkou plochou téměř stejnou jako u litého banneru, určený pro aplikace středních formátů do 50m2 především do exteriéru. Standardně tiskneme na matný banner, na vyžádání na lesk.

Banner TOP Litý 440 g - Doporučujeme pro interiérové aplikace a prezentační systémy.

Banner vyrobený litou technologií, určen pro široké použití a to jak pro rozměrné bannery, tak pro interiérové aplikace. Díky svému hladkému a speciálně upravenému povrchu dosahují tisky barevné sytosti i přesto, když je povrch matný. Standardně tiskneme na matný banner, na vyžádání na lesk.

Banner Mesh 270 g - Doporučujeme pro exteriérové aplikace u rozměrnějších bannerů nebo v místě ve velkém větru.

Síťovina s jemnou mřížkou, určena pro výrobu extra-velkých formátů s jednostranným potiskem. Tento materiál vyniká výbornou pevností.

Banner Blockout 510 g - Doporučujeme pro interiérové i exteriérové aplikace a prezentační systémy, kde je zapotřebí neprůhlednosti materiálu.

Vysoce pevný banner s černou neprůhlednou střední vrstvou. Vyrobený litou technologií, určen pro široké použití a to jak pro rozměrné bannery, tak pro interiérové aplikace. Materiál je také určen k oboustrannému potisku, kdy povrch obou stran je shodný.

Samolepka monomer 3letá - Doporučujeme na jakékoliv použití do 3let (s laminem se životnost prodlouží)

Bílá, lesklá, válcovaná, monomerická PVC fólie (80 μm) s permanentním čirým akrylátovým lepidlem. Je určená pro střednědobé interiérové i exteriérové aplikace na rovných a mírně zaoblených površích. Exteriérová životnost je 3 roky. Standardně tiskneme na lesklé samolepky, a jestliže zákazník vyžaduje mat, je lepší laminovat matnou folií, než tisknout přímo na matné samolepky. Dosáhne se tak vyšší kvality tisku. V případě zájmu vytiskneme ale přímo na samolepku mat.

Samolepka monomer 5letá - Doporučujeme na jakékoliv použití do 5let(s laminem se životnost prodlouží).

Bílá, lesklá, válcovaná, monomerická fólie (95 µm) s permanentním akrylátovým lepidlem (neprůhledné, šedé lepidlo). Je určena pro střednědobé interiérové i exteriérové aplikace na rovných a mírně zaoblených površích. Exteriérová životnost je 5 let. Standardně tiskneme na lesklé samolepky, a jestliže zákazník vyžaduje mat, je lepší laminovat matnou folií, než tisknout přímo na matné samolepky. Dosáhne se tak vyšší kvality tisku. V případě zájmu vytiskneme ale přímo na samolepku mat.

Samolepka čirá monomer 3letá - Doporučujeme na jakékoliv použití do 3let(s laminem se životnost prodlouží).

Čirá, lesklá, válcovaná, monomerická PVC fólie (80 μm) s permanentním čirým akrylátovým lepidlem. Je určená pro střednědobé interiérové i exteriérové aplikace na rovných a mírně zaoblených površích. Exteriérová životnost je až 3 roky. Standardně tiskneme na lesklé samolepky, a jestliže zákazník vyžaduje mat, je lepší laminovat matnou folií, než tisknout přímo na matné samolepky. Dosáhne se tak vyšší kvality tisku. V případě zájmu vytiskneme ale přímo na samolepku mat.

Samolepka monomer s odstranitelným lepidlem 5letá - Doporučujeme na použití tam, kde je zapotřebí samolepku lehce odstranit.

Bílá, lesklá, válcovaná, monomerická fólie (95 µm) se snímatelným lepidlem (neprůhledné, šedé lepidlo). Je určena pro střednědobé interiérové i exteriérové aplikace na rovných a mírně zaoblených površích. Exteriérová životnost je 5 let. Standardně tiskneme na lesklé samolepky, a jestliže zákazník vyžaduje mat, je lepší laminovat matnou folií, než tisknout přímo na matné samolepky. Dosáhne se tak vyšší kvality tisku. V případě zájmu vytiskneme ale přímo na samolepku mat.

CLV papír na plakáty 150 g - Doporučujeme na jakékoliv použití.

Bílý tiskový papír (150 g/m2), určený převážně pro tisk plakátů i do CLV vitrín, billboardů apod.

Foto papír 220 g - Doporučujeme na jakékoliv použití, kde je zapotřebí vysoká kvalita.

Vysoce lesklý natíraný fotopapír pro vysoké rozlišení s mikroporézním povrchem na PE základu. Vysoká bělost zaručuje širokou škálu tištěného barevného spektra.

Polypropylen banner - Doporučujeme na použití do prezentačních systémů u stálých expozic.

Polypropylen banner je pevné měkké médium poskytující nádherný tisk, konzistentní kvalitu a stálobarevnost vyžadovanou profesionály, téměř stejně jako u fotopapíru. Zaručuje dobré vypnutí v systému a nedochází ke kroucení krajů. Má také vnitřní vrstvu, proto téměř neprosvítá. Materiál Polypropylen Banner lze využít místo klasického litého banneru nebo blockoutu, ale doporučujeme tento materiál pouze pro stálé expozice, nikoliv pro mobilní transport, protože častou instalací se tento materiál lehce ničí. Na časté instalace doporučujeme klasický a osvědčený banner TOP litý. Standardně tiskneme na matný banner, na vyžádání na lesk.

POS PRO 410 mikron včetně speciálního lamina mat nebo lesk - Doporučujeme na prezentační výstavní stěny a luxusní prezentační stolky.

Materiál POS PRO je silné saténové médium o síle 410 mikronů, které poskytuje nádherný tisk a konzistentní kvalitu vyžadovanou profesionály. Má vnitřní vrstvu, a proto neprosvítá. Materiál automaticky laminujeme speciálním strukturovaným laminem určeným přímo na POS PRO, protože bez laminace by se saténový povrch lehce poškrábal.

Laminace matná nebo lesklá - Doporučujeme na veškeré naše samolepky.

Transparentní, lesklá nebo matná, monomerická PVC laminovací fólie (70 mic.) s permanentním akrylátovým lepidlem, bez UV filtru. Určená k ochraně tisků před mechanickým poškozením, čímž se prodlouží životnost samolepky.

Speciální materiály

Samolepka One-Way-Vision bez certifikace - Doporučujeme na okenní grafiku.

Bílá, monomerická, válcovaná, perforovaná okenní fólie (180 µm) s černým snímatelným lepidlem. Hustota perforace 45/55, tj. 23 děr/cm2 o průměru 1,6mm s rozestupem 2,4mm. Životnost v exteriéru do 1,5 roku.

Samolepka One-Way-Vision s certifikací - Doporučujeme na okenní grafiku pro automobily.

Tato folie má stejné vlastnosti jako samolepka One-Way-Vision, pouze má navíc osvědčení Ministerstva dopravy a může být použita na dopravní prostředky.

Samolepka WallWrap 100 včetně lamina (na zdi exteriér) 1letá - Doporučujeme na venkovní zdi a omítky.

Bílá, lesklá, měkčená, PVC fólie (55 µm) s neprůhledným akrylátovým lepidlem s vysokou počáteční lepivostí. Fólie je určena pro venkovní aplikace na cihlové zdi i omítky. Samolepku automaticky laminujeme speciálním laminem.

Samolepka WallWrap 100 (na zdi interiér) 1letá - Doporučujeme na vnitřní hladké a rovné zdi.

Bílá, matná, zpevněná PVC fólie (150 µm) s čirým odstranitelným a repozičním akrylátovým lepidlem, určená pro krátkodobé interiérové aplikace na hladké, rovné zdi. Fólie umožňuje několikeré odstranění a aplikaci bez zanechání zbytků lepidla. Interiérová životnost fólie je až 1 rok (exteriérová aplikace se nedoporučuje).

Podlahová samolepka do interiéru včetně laminace 1letá - Doporučujeme na podlahy do interiéru.

Bílá, lesklá, válcovaná, monomerická fólie (95 µm) s permanentním akrylátovým lepidlem (neprůhledné, šedé lepidlo). Na samolepce je transparentní, strukturovaná, polymerická PVC laminovací fólie (100 mic.) pro laminaci podlahové grafiky. Rozměrově stabilní, s UV filtrem, permanentní akrylátové lepidlo. Certifikace protiskluzu R9 dle norem DIN 51 130 a BRG 181 včetně pojištění proti škodám výrobcem. Životnost fólie do 1 roku.

Podlahová samolepka na betonové chodníky a asfaltové parkoviště
do exteriéru včetně laminace – 3 měsíční - Doporučujeme na betonové chodníky a asfaltové parkoviště v exteriéru.

Bílá, matná, válcovaná PVC fólie (85µm) s čirým, velmi silným permanentním akrylátovým lepidlem. Fólie je určena pro přímou venkovní aplikaci na asfaltové nebo betonové chodníky a parkovací plochy. Folie je zalaminovaná transparentní, strukturovanou, PVC laminovací fólií (125 μm). Fólie má saténový efekt a protiskluzovou úpravu. Má permanentní, solventní lepidlo. Trvanlivost grafiky je až 3 měsíce.

Lamino antigraffity - Doporučujeme na samolepky, u kterých je zapotřebí ochrana proti „počmárání“.

Transparentní, lesklá, polyesterová PES laminovací fólie s UV filtrem (36 mic.) pro antigraffiti vnitřní a venkovní ochranu.

Lamino mat nebo lesk s UV ochranou - Doporučujeme na samolepky, které jsou dlouhodobě (více let) vystaveny slunečnímu záření.

Transparentní, matná monomerická PVC laminovací fólie (80 mic.) s permanentním akrylátovým lepidlem, s UV filtrem. Určené k ochraně tisků před mechanickým poškozením a blednutím barev.

Nemám účet, chci se zaregistrovat.